İDA’ya 5 yeni üye katıldı

//
Posted By
/
Comment0
/
Categories

İletişim Danışmanları Şirketleri Derneği (İDA),  farklı ölçeklerde 5 yeni iletişim danışmanlığı şirketini üye olarak kabul etti. İDA’nın Yönetim Kurulu Başkanı A. Cem İlhan, “Aramıza katılmayı arzu eden meslektaşlarımıza kapımız açık” mesajı verdi.

Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünü geliştirmek, genişletmek ve hizmet standartlarını yükseltmek amacıyla 2004’te 16 iletişim danışmanlığı ve operasyonel halkla ilişkiler şirketi tarafından kurulan İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), bünyesine yeni kabul ettiği Caretta Communication&Consultancy, Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler, Denove Halkla İlişkiler ve Danışmanlık, Greenactive Public Relations ve Guide İletişim isimli iletişim danışmanlığı şirketleriyle birlikte üye sayısını 27’ye çıkardı.

İDA Yönetim Kurulu Başkanı A. Cem İlhan, meslek örgütüne katılan yeni üyelerle ilgili yaptığı açıklamada, “Derneğimiz güçleniyor, sektörümüzü temsil yeteneği artıyor. Bundan mutluluk duyuyoruz ve yeni üyelerimize hoş geldin diyoruz” dedi. İlhan, “Aramıza katılmayı arzu eden meslektaşlarımıza kapılarımız her zaman açıktır” mesajını verdi.

İDA, üyelik başvurularını Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği’nin (ICCO) belirlediği mesleki ve etik standartlara göre değerlendiriyor. ICCO’nun Türkiye temsilcisi olarak faaliyet gösteren İDA, basın ve halkla ilişkiler sektöründe haksız rekabete, kayıt dışı faaliyete ve etik dışı davranışlara karşı bilinç yaratmak; sektörden hizmet alan kuruluşların sektör hakkında doğru bilgilere ulaşmasını temin etmek; üyelerinin mesleğin ve piyasanın sorunları karşısında rekabet ortamını zedelemeden ortak hareket etmelerini, uluslararası hizmet standartlarına ve etik kodlara uyarak örnek olmalarını, mesleki performanslarını ve yönetim becerilerini arttırarak hizmet kalitelerini yükseltmelerini sağlamak için çalışıyor.