İletişimciler Eurocom Worldwide’da buluştu

//
Posted By
/
Comment0
/
Categories

tülay-şamcı.jpg

İletişimciler, bağımsız iletişim ajansları ağı Eurocom Worldwide’ın Milano’daki 2016 Yıllık Konferansı’nda buluştu. Konferansta, PR trendleri ve PR sektörünün sorunları tartışıldı. Bu yılki katılımcılar arasında Türkiye adına yeni üye Guide Communications da vardı.

Dünya ölçeğinde 45 kentte 31 ajans ve 500’den fazla iletişim uzmanını çatısı altında barından, bağımsız PR networku Eurocom Worldwide’ın yıllık üye konferansı bu yıl Mart ayında İtalya’nın Milano kentinde gerçekleşti.

Konferansa Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Ortadoğu ve Asya kıtalarından 28 üye katıldı. Eurocom Worldwide’ın Türkiye temsilcisi yeni üye ise Guide Communications oldu.

Günümüzün iletişim trendlerini ve sınırlar ötesi işbirliklerini konuşmak üzere bir araya gelen üyeler sektöre dair öngörülerde bulundular, sorunlara çözüm aradılar, trendleri belirlediler.

ÜYELER 2016 İÇİN GÜVEN DOLU

Beş kıtada 77 ülkeden binin üzerinde müşteri ve organizasyonu kapsayan Eurocom Worldwide, üye ajansların iş kapasitelerini artırmayı ve dünya ölçeğinde iş yapabilme fırsatı elde etmelerini hedefliyor.

Konferansta ajans yöneticileri 2016 yılından 2015’e göre daha umutlu olduklarını, geçen sene gözlemledikleri büyümenin bu yıl da devam edeceğini belirttiler.

Konferans sırasında ajanslar arasında yapılan anket sonucunda öne çıkan iki temel sorun ise; insan kaynağı yönetimi ve stratejik dijital iletişim konuları oldu. Üyeler işe alım ve bunun sürekliliğini sağlamanın bir zorluk olduğunu ortaya koyarken, üyelerin %60’ının da stratejik dijital iletişim çalışmalarının geliştirilmesinin kilit konumda bir sorun olarak gördükleri aktarıldı.

”İLETİŞİMCİLERİN SORUNLARI DÜNYANIN HER YERİNDE AYNI”

Bu yıl ilk kez yıllık konferansa katılan yeni üye Guide Communications Ajans Başkanı Tülay Şamcı bu buluşmayı çok önemsediklerini, uluslararası nitelikte deneyimleri paylaşmanın iş yapma biçimlerine katkı sağladığını belirtti. Tülay Şamcı “Sektörün sorunları ülkelere göre farklılıklar gösterse de temelde aynı içerikte. Dünyanın her yerinde iletişimciler aynı sorunları çözmek için uğraşıyor, yeni nesil iletişim yöntemlerini doğru algılamak ve uygulamak için arayışta bulunuyorlar” dedi.

YENİ ÜYE TÜRKİYE’DEN GUIDE COMMUNICATIONS

Eurocom Worldwide Başkanı Robin Baker konferansla ilgili şu yorumda bulundu: “Global ağımız çok iyi bir performansa ulaştı. Geçen yıllarda, üyeler arasındaki işbirliklerinin artışı ve lokalde ajanslarımızın işlerini büyütmüş olmaları bizim için çok umut verici. 2015 yılında aramıza Türkiye’den katılan Guide Communications’ın varlığı kıymetli, Türkiye önemli bir iş alanı bu nedenle bundan çok memnunuz.”

Arjantin, Kolombiya ve Kosta Rika da yeni üyeler arasındaki ülkeler.

EUROCOM WORLDWIDE KİMDİR?

Eurocom Worldwide, 31 kurucu veya yöneticinin sahibi olduğu ajansları bir araya getiren, uluslararası nitelikte, bağımsız PR networku. Eurocom Worldwide, B2B ve B2C segmentinde; PR, pazarlama iletişimi ve itibar yönetimi anlamında teknoloji, endüstriyel ve ticari sektörlerine hizmet veriyor. Beş kıtaya yayılmış Eurocom Worldwide üyeleri, sınırlar ötesi işbirliklerini ve müşteri hizmetlerini geliştirmek adına deneyimlerini paylaşmak ve girişimlerde bulunmak için her yıl bir araya geliyor.

GUIDE COMMUNICATIONS HAKKINDA

Guide 2002 yılında Tülay Şamcı tarafından kurulmuş tam hizmet ajansıdır. Kurum ve kişilerin iş hedeflerine yönelik PR çalışmalarını planlar ve uygular. Entelektüel bir yaklaşıma sahip olan Guide Communications içerik hazırlar, projelerin konseptlerini oluşturur. İtibar yönetimi, event tasarımı, görsel çalışmalar, konvansiyonel ve yeni medya uygulamalarını hayata geçiren Guide yeni nesil iletişim çalışmalarına önem verir.

Guide, sektörü geliştirmek ve hizmet standartlarını yükseltmek amacıyla kurulmuş bir dernek olan İDA (İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği) üyesidir. İDA, uluslararası ICCO’nun (International Communication Consultancy Organisation) Türkiye örgütlenmesidir.

Guide, bağımsız iletişim ajansları derneği olan Eurocom Worldwide’ın Türkiye temsilcisidir. Dünyada 45 kentte 33 ajans ve 500’den fazla iletişim ajansını çatısında toplayan Eurocom Worldwide , 5 kıtada varlık gösteriyor. Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Ortadoğu ve Asya kıtalarında 33 üye ülke temsilcisi bulunan Eurocom’un temsilcilerinden Guide uluslararası ölçekte iş yapabilmektedir.

Link:http://www.ntv.com.tr/teknoloji/iletisimciler-eurocom-worldwideda-bulustu,-aPmIdbJWEKRjZonrsfXaQ?_ref=infinite